Návštěva amerických studentů
Na Masarykovo gymnázium přijela 11. března 2026 skupina amerických studentů, se kterými měli místní studenti z několika tříd možnost mluvit a lépe je poznat. V rozhovorech se dozvěděli například něco o životě v Texasu, o jejich škole nebo o tom, jak vnímají svět. Američtí studenti se naopak zajímali o Českou republiku a sdíleli své dojmy z návštěvy. Setkání bylo zajímavou zkušeností a dobrou příležitostí procvičit si angličtinu při rozhovoru s vrstevníky z jiné země.
Mgr. Lucie Kerndlová

Pozvánka na Dramatickou abecedu
Chcete rozvíjet svůj verbální i neverbální projev? Baví vás improvizace a aktivity v rámci dramatizací? Rádi byste nahlédli do základů dramatické výchovy? Pak je workshop Dramatická abeceda přesně pro vás. V úterý 17. března 2026 v 15 hod. se na vás budu těšit v učebně 119.
Mgr. Andrea Nová

Zveme na Otevřenou literaturu
Cyklus přednášek, který jsem nazvala Otevřená literatura, si už získal své příznivce nejen z řad našich studentů, ale i široké veřejnosti. S radostí tedy zvu všechny milovníky literatury na další přednášku, která se tentokrát bude zaobírat školním humorem v literatuře a povede ji Petr Tesař. Konat se bude v pondělí 30. března 2026. Návštěvu přednášky můžete spojit s návštěvou charitativní prodejní výstavy Vytvoř radost, která bude probíhat rovněž v tomto termínu, takže určitě stihnete oboje. Výstava je otevřena od 15 h a přednáška začíná v 16.30 h. Těšíme se na vás!
Mgr. Andrea Nová

Návštěva polské partnerské školy
Masarykovo gymnázium má v rámci zahraniční spolupráce několik partnerských škol. Od loňského školního roku je jednou z nich i polská EKOLA ve Wroclawi. V pátek 6. 3. 2026 jsme zavítali na návštěvu do EKOLY, prohlédli si školu a také prezentovali vítězný příspěvek našich studentů v rámci společného česko-polského projektu Moje město. Děkujeme za spolupráci paní Jolantě Weglowské, paní Dominice Pogorzelec-Nierzewské a panu Robertu Mertuszkovi. Těšíme se na další společné projekty.
Video z návštěvy - zde.

Evropský parlament na MG
V pátek 20. 2. 2026 proběhl na naší škole projektový den pro 3. ročníky „Evropská unie a dezinformace“. Cílem bylo přiblížit studentům fungování Evropské unie a zároveň posílit naši schopnost rozpoznávat dezinformace. Nejprve jsme se seznámili s tím, jak fungují jednotlivé instituce EU, zejména Evropský parlament, a jak probíhá legislativní proces. Poté následoval blok zaměřený na dezinformace.

Zimní olympijské hry na MG
V pátek 20. 2. 2026 se pro žáky prim uskutečnilo projektové dopoledne na téma Zimní olympijské hry, které bylo nejen velmi inspirativní, ale i zábavné. Spolu s vyučujícími zeměpisu celou akci pro své mladší spolužáky uspořádali studenti kvinty B a dali si záležet, aby připravili pestrý a interaktivní program.

Znovu jsme otevřeli literaturu
Ve středu 18. února 2026 proběhla další přednáška z cyklu, který jsem nazvala Otevřená literatura. Tentokrát jsme se věnovali skvělému básníkovi, publicistovi a spisovateli Jaroslavu Seifertovi. Chtěla bych poděkovat svému kolegovi Petru Tesařovi za spolupráci a také všem, kteří si přišli nejen rozšířit své literární znalosti, ale především si užít krásu Seifertových veršů. Mám radost, že koncept přednášek otevřených i veřejnosti takhle báječně funguje. V tomto školním roce se můžete těšit ještě na jednu Otevřenou literaturu, která se uskuteční 30. března 2026.
Mgr. Andrea Nová

Fyziklání 2026
Je pátek „třináctého“ února 2026 a my se scházíme na plzeňském hlavním nádraží v 6:45. Kdo jsme MY? Jsme fyzikální nadšenci, kteří se opět rozhodli bojovat za Masarykovo gymnázium v mezinárodní soutěži Fyziklání. Soutěž probíhá v Praze na výstavišti PVA EXPO v Letňanech, kde se sešlo 302 týmů ve třech kategoriích. A jak jsme ve velmi silné konkurenci mezinárodních „matfyzáckých“ a „přírodovědných“ škol dopadli?

Seminář moderních dějin v Semlerově rezidenci
V úterý 10. února 2026 vyměnili studenti maturitních ročníků školní lavice za unikátní prostory Semlerovy rezidence v Plzni. V rámci semináře moderních dějin měli možnost poznat tento rozsáhlý bytový interiér architektů Adolfa Loose a Heinricha Kulky, který je založen na principu tzv. Raumplanu – prostorového uspořádání místností v různých výškových úrovních.

Vytvoř radost v březnu
Blíží se další charitativní výstava Vytvoř radost. V pondělí 30. března vás zveme od 15 h. do učebny P03.
Video - zde.





