Školní jídelna

Ve škole je výdejna obědů a rozvrh je upraven tak, aby všichni studenti mohli na obědy chodit. Obědy se dovážejí ze školní jídelny SOU elektrotechnického v Plzni-Skvrňanech, kam je nutné doručit přihlášku ke stravování (lze i emailem). Zároveň je nutné povolit souhlas s inkasem v účtu, ze kterého se budou obědy hradit, a potvrzení o povolení inkasa k přihlášce přiložit. Podmínkou pro výdej stravy je Plzeňská karta aktivovaná v pokladně jídelny ve Skvrňanech. Pokud máte zájem o obědy od začátku školního roku, můžete přihlášení zařídit do konce letošního školního roku nebo ještě v průběhu prázdnin. Pozor, o prázdninách je pokladna v době dovolené uzavřena a přihlášení je nutné provést do poloviny srpna.

Obědy se platí předem prostřednictvím souhlasu s inkasem, splatnost vždy 20. v měsíci (např. 20. srpna platba na stravu v září). Přeplatky se vrací automaticky na konci každého školního roku na strávníkem uvedený účet.

Objednávat i odhlašovat obědy pomocí internetu  je možné na adrese www.strava.cz, číslo zařízení je 3381. Každý žák obdrží přihlašovací jméno a heslo. Má možnost si také zobrazit přehled vydaných obědů, přehled plateb za jednotlivé měsíce, nastavit si posílání potvrzení objednávky e-mailem, posílání informací o neodebraných obědech apod.

Jídelníček (je umístěn na stránkách SOU elektrotechnického).

Přihlašování nových strávníků a objednávání obědů

 • Rodiče nových strávníků zadají ve své bance souhlas s inkasem (Komerční banka, číslo účtu 39233311/0100) - více informací zde.
 • Přihlášku si můžete stáhnout zde - v části Dokumenty.
 • Zájemce o stravování se zaregistruje v pokladně školní jídelny na SOU elektrotechnickém, Vejprnická 56, Plzeň (Skvrňany, tramvají číslo 2, zastávka „Internáty“) - telefon 377 308 231, email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
 • Otevírací dobu pokladny jídelny naleznete zde.
 • Pro registraci je nutná Plzeňská karta a zákonným zástupcem potvrzený souhlas s inkasem, který je zároveň přihláškou ke stravování.
 • Stravování si může zařídit žák sám (přinese svoji Plzeňskou kartu a zákonným zástupcem potvrzený souhlas s inkasem).
 • Platba obědů se provádí předem prostřednictvím souhlasu s inkasem (viz výše).
 • Aktuální cenu obědů pro žáky naleznete zde.
 • Obědy se vydávají od 11.45 h do 14.35 h ve školní jídelně Masarykova gymnázia.
 • Žáci si obědy přihlašují na internetu (www.strava.cz) nebo přes mobilní aplikaci vždy minimálně 2 dny předem na libovolný počet dnů v měsíci (např. v pondělí si mohu do 15.00 h přihlásit oběd nejdříve na středu apod.).
 • Pokud žák změní během studia Plzeňskou kartu (ztráta, změna na kartu ISIC), musí si tuto novou kartu nechat znova zaregistrovat na SOU elektrotechnickém ve Skvrňanech.

Odhlašování obědů

 • Odhlašování obědů je možné nejpozději 2 dny předem (např. v pondělí na středu) do 10.00 h na internetu (www.strava.cz) či v mobilní aplikaci nebo telefonicky na SOU elektrotechnickém (6.00-7.45 h a 11.45-14.15 h na telefonním čísle 377 308 231).
 • V závažných případech (např. z důvodu nemoci) lze stravu odhlásit nejpozději v den stravování, a to do 7:00 h v kanceláři školní jídelny, telefonicky na číslech 377 308 231, 377 308 232 a 377 308 233 nebo e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Své náměty, připomínky či stížnosti týkající se jídelny posílejte na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..


Bufet

V suterénu školy je žákům k dispozici bufet s následující otvírací dobou:

Po 7.45 h - 13.00 h
Út 7.45 h - 13.00 h
St 7.45 h - 13.00 h
Čt 7.45 h - 13.00 h
7.45 h - 13.00 h

 

V přízemí mohou žáci využít nápojový automat.


Ubytování - domovy mládeže

Studenti jsou ubytovaní ve dvou domovech mládeže, oba domovy jsou srovnatelné, hodnocení ubytovanými studenty se shodují.

 • Vyšší odborná škola a SPŠ elektrotechnická, Částkova 58, Plzeň (Slovany) - informace k ubytování zde.
 • SPŠ dopravní a SOU dopravní, Karlovarská 99, Plzeň (Lochotín) - informace k ubytování zde.

Dopravní podniky - MHD

Jízdné v MHD

Dítě 6-15 let / Zóna 001 Plzeň (jezdí zdarma jen s aktivovanou Plzeňskou kartou až do dne předcházejícího 15. narozeninám).
Děti do 15 let mají nárok na bezplatnou přepravu, pokud jsou držiteli Plzeňské (nebo Virtuální) karty s aktivovaným bezplatným tarifem. V opačném případě musí kupovat jednotlivé zlevněné jízdné. Bezplatnou přepravu je nutné aktivovat na Plzeňskou (nebo Virtuální) kartu na kterémkoli prodejním místě PMDP.

Mládež 15-18 let / Zóna 001 Plzeň (nepotřebují potvrzení ze školy, zlevněné je jen předplatné)
Mládež 15-18 let má nárok na zlevněné předplatné na základě věku, nemusí tedy předkládat potvrzení o studiu. Slevu je nutné aktivovat na Plzeňskou (nebo Virtuální) kartu na základě předložení občanského průkazu (nebo jiného dokladu totožnosti - např. rodný list) na kterémkoli prodejním místě PMDP.
Žáci od 15. narozenin nemají nárok na zlevněné jednotlivé jízdné, ale pouze na zlevněné předplatné!

Studenti ve věku 18-26 let (od 18. do 26. narozenin) mají nárok na zlevněné předplatné jízdné, a sice s potvrzením o studiu - na naší škole se provádí elektronicky na Plzeňskou kartu prostřednictvím třídního učitele. Potvrzení musí být na kartě nejpozději 1 den před 18. narozeninami. Studenti nemají nárok na zlevněné jednotlivé jízdné.

Více na pmdp.cz - předplatné.

Pořízení Plzeňské karty
 • Vyplněná Žádost o vydání Plzeňské karty.
 • Občanský průkaz nebo cestovní pas.
 • Rodný list u dětí do 15 let - žádost i vyzvednutí Plzeňské karty nebo jejího duplikátu vyřizuje zákonný zástupce, který doloží rodný list dítěte nebo občanský průkaz, v němž je dítě zapsáno. Možné je též předložit platné občanské průkazy dítěte i zákonného zástupce, z nichž je možné spolehlivě ověřit identifikační údaje (jméno, příjmení, bydliště) a bez jakýchkoliv pochybností dovodit vztah mezi nimi.
 • Průkazovou fotografii o rozměrech 35 x 45 mm (v Zákaznických centrech PMDP, tzn. Denisovo nábřeží 12 a Klatovská 12, je možné pořízení fotografie na místě za poplatek).

Kartu je možné po osobním podání žádosti doručit Českou poštou.

Více na plzenskakarta.cz - pořízení.

Potvrzení o studiu pro Plzeňskou kartu
 • Potřebují ho pouze studenti od 18 let - na naší škole se provádí elektronicky prostřednictvím třídního učitele aktivací na Plzeňské kartě.

Vzhledem k tomu, že se množí jízdy studentů na černo, doporučují Plzeňské dopravní podniky rodičům, aby si ověřili na telefonních číslech 378 037 474 nebo 378 037 476, zda jejich dítě nemá nějakou nezaplacenou pokutu.