Obecné informace

Webové stránky Masarykovo gymnázia splňují požadavky dle § 4 a 5 zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Výjimku tvoří PDF dokumenty a popisy obrázků, u kterých nelze vyloučit, že některé z nich nesplňují podmínky pro strojové čtení. V případě nalezení problematického obsahu, prosíme, využijte kontakt na správce webu (viz níže).

Web je tvořen podle specifikace HTML5 a dodržuje syntaktickou a sémantickou správnost. Obsah a forma jsou odděleny pomocí CSS. Web je tak možné používat na různých výstupních zařízeních. Velikost písma je definována v relativních jednotkách, aby bylo možno písmo zvětšovat či zmenšovat pomocí prohlížeče.

Stránky neobsahují skripty nebo prvky, které by přesměrovávaly uživatele na jiné stránky bez jeho vědomí.

Informace prezentované v jiných formátech

Na tomto webu jsou některé informace dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto soubory jsou v textu vyznačeny příslušnou ikonou upozorňující na jiný obsah cílového odkazu, případně je uvedena informace o formátu a možnosti jeho otevření.

Dokumenty se mohou vyskytnout v těchto formátech:

PDF - pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader, případně lze doinstalovat doplněk přímo do webového prohlížeče.
DOC(X), XLS(X), PPT(X) - společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče.

Speciální modul pro zlepšení přístupnosti

Stránky disponují speciálním modulem označeným symbolem osoby na invalidním vozíku. Tento modul podporují všechny nejrozšířenější webové prohlížeče. Pro převádění řeči na text (např. pro zadání textu do vyhledávání) je třeba mít zařízení vybavené mikrofonem. Funkci převodu textu na řeč zatím podporuje pouze prohlížeč Chrome.

Kontakt na webmastera

Naleznete-li na těchto stránkách cokoliv, co podle vás neodpovídá požadavkům přístupnosti, kontaktujte prosím správce webu na e-mailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..