1. Začátek školního roku

Školní rok 2023/2024 začíná v pondělí 4. 9. 2023. Škola je pro studenty otevřena od 7.40 h, ve třídě začínají v 8 h.
První školní den budou studenti potřebovat psací potřeby, tašku na učebnice a visací zámek na šatní skříňku. Od dalšího dne i přezůvky. První den se studenti nepřezouvají. 

2. Rozřazovací testy z anglického jazyka

Pro rozdělení do skupin pro výuku angličtiny absolvují studenti rozřazovací testy. Na školním webu jsou zadání a řešení testů z minulých let pro všechny čtyři třídy prvních ročníků. Najdete je zde.

3. Adaptační kurz

Odjezd na kurzy je ve středu 6. 9. 2023 ráno od školy, návrat v pátek 8. 9. 2023 odpoledne ke škole. Bližší informace (ubytování, stravování, program, co s sebou, cena ...) jsou na webu. Prosíme, plaťte ve stanoveném termínu v průběhu srpna, ne dřív. Více informací najdete zde.

4. Učebnice a pomůcky

Učebnice angličtiny/němčiny budou objednány prostřednictvím vyučujících podle rozdělení studentů do jazykových skupin po rozřazovacích testech (platí pro osmileté i čtyřleté studium).
Studenti osmiletého oboru (prima A a prima B) mají do splnění základní školní docházky nárok na zapůjčení školních učebnic, které hned na začátku školního roku dostanou. O případných dalších pomůckách budou informováni svými vyučujícími na začátku školního roku.
Studenti čtyřletého oboru (1. A a 1. B) najdou informace k učebnicím na školním webu zde.
Na konci června se bude konat školní burza učebnic - přijít mohou i budoucí studenti nebo jejich zástupci. Termín najdete opět na webu. Učebnice je možné získat i na školním facebooku - https://www.facebook.com/mgplzen.

Burza učebnic proběhne  29. 6. 2023 od 8.00 do 9.40 h (1. a 2. vyučovací hodinu) v prostoru 2. a 3. patra Masarykova gymnázia.

5. Jídelna a možnost stravování

Ve škole je výdejna obědů - rozvrh je upraven tak, aby všichni studenti mohli na obědy chodit. Obědy se dovážejí ze školní jídelny SOU elektrotechnického v Plzni-Skvrňanech (https://www.souepl.cz/skolni-jidelna/), kam je nutné doručit Přihlášku ke stravování (lze i emailem). Zároveň je nutné povolit souhlas s inkasem v účtu, ze kterého se budou obědy hradit, a potvrzení o povolení inkasa k přihlášce přiložit. Podmínkou pro výdej stravy je Plzeňská karta aktivovaná v pokladně jídelny ve Skvrňanech. Pokud máte zájem o obědy od začátku školního roku, můžete přihlášení zařídit do konce školního roku nebo ještě v průběhu prázdnin. Pozor, o prázdninách je pokladna v době dovolené uzavřena a přihlášení je nutné provést do poloviny srpna. Více informací na zde

6. Plzeňská karta

Studenti mají možnost využívat školní kopírku a odebírat obědy prostřednictvím Plzeňské karty. V MHD mohou kartu využít děti do 15 let k aktivaci bezplatné přepravy. Bezplatná přeprava se netýká starších 15 let. Více informací najdete zde.

7. Ubytování v domovech mládeže

Studenti jsou ubytovaní ve dvou domovech mládeže, oba domovy jsou srovnatelné, hodnocení ubytovanými studenty se shodují. Více informací zde.

  • Vyšší odborná škola a SPŠ elektrotechnická, Částkova 58, Plzeň (Slovany) - informace k ubytování zde
  • SPŠ dopravní a SOU dopravní, Karlovarská 99, Plzeň (Lochotín) - informace k ubytování zde