Tradiční Mistrovství ČR čtyřčlenných školních týmů v šachu se uskutečnilo v malebném prostředí jihočeských Nových Hradů ve dvou termínech. V kategorii 6.-9. třída ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií bojovali naši zástupci ve dnech 7.-8. června 2022, reprezentanti středních škol zasedli za šachovnice k dvoudennímu klání o den později.

Už samotný postup do republikového finále byl úspěchem. Mladší chlapci nakonec obsadili v silné konkurenci dvaceti pěti družstev dvacáté místo, nastupovali s jedním náhradníkem ve složení Artem Mametev, Leonard Mastný (oba SA), Lukáš Urbánek, Vojtěch Urbánek a Richard Zíka (všichni TB). Vynikajícího individuálního výsledku dosáhl Artem Mametev, když z osmi partií odešel pouze dvakrát poražen, a zajistil tak pro družstvo téměř polovinu všech bodů!

V kategorii SŠ jsme se celou dobu turnaje pohybovali v první desítce, bohužel závěrečná prohra se stříbrným Hradcem Králové nás odsunula na konečné 14. místo z 23, jediný půlbod nás dělil od fantastického devátého místa (chlapci se i tak umístili šest míst před svým nasazením). V jednotlivých zápasech zaznamenalo družstvo čtyři výhry, tři remízy (tj. skóre 2:2) a jen dvě prohry. Na úspěchu se rovnoměrně podíleli Jan Langmajer (SXA), Matěj Šeterle (OKB), Dominik Veličkov a Vojtěch Hodl (oba KIB).

Na tomto druhém turnaji nám dokonce přálo i počasí a ve volném čase jsme si prošli osmikilometrovou naučnou stezku Terčina údolí, při turistice zbyl i čas si probrat šachovou strategii.

Děkujeme všem devíti studentům za reprezentaci školy na vrcholné šachové akci.

Mgr. Jana Eretová a Mgr. Klára Veselá