Ve středu 24. ledna 2018 se v aule gymnázia na Mikulášském náměstí uskutečnil Okresní přebor čtyřčlenných družstev škol v šachu. Vzhledem k rostoucímu počtu zájemců o královskou hru na naší škole jsme byli schopni do bojů vyslat hned tři družstva, z nichž dvě obsadila ve svých kategoriích shodně druhá místa, čímž si zajistila postup do krajského kola!

V kategorii 2. stupeň ZŠ získal stříbrné medaile tým Masarykovo gymnázium A ve složení Matěj Šeterle (KAB), Jan Langmajer (SA), Theodor Mastný (TA) a Le Duc Dung (KAB). Matěj měl na první šachovnici velmi těžké soupeře, přesto se mu v šesti kolech podařilo dvakrát zvítězit, ostatní členové družstva podali téměř bezchybné výkony a ze šesti partií odešli pouze jednou poraženi. Ve stejné kategorii jsme historicky poprvé postavili i „béčko“, složené převážně z mladých nadějných primánů, ve dvanáctičlenném startovním poli jim nakonec připadlo deváté místo. Robin Kopic (KAB) na první šachovnici získal krásné čtyři body ze šesti, v posledním kole dokonce získal skalp svého zkušenějšího spolužáka. Vojtěch Hodl (PB) udržel druhou „desku“ padesátiprocentním bodovým ziskem. Sestavu doplnili a cenné zkušenosti nasbírali Eduard Plic (PB) a Václav Konjata (PA).

V nejstarší kategorii středních škol jsme letos posílili o prváky čtyřletého studia a přeborníka Masarykova gymnázia Michala Poláka, který postoupil do kvinty. Družstvo v sestavě Michal Polák (KIA), Jana Langmajerová (1. A), Jan Běl (1. A), Filip Wintr (TB) a Jiří Běl (SPA) získalo celkem 10,5 bodu z 16 možných a pohlídalo si z druhého místa postup do krajského kola. Náhradník Jiří Běl byl dokonce stoprocentně úspěšný.

Všem zúčastněným hráčům děkuji za úspěšnou reprezentaci školy a přeji hodně radosti nad šachovnicí.