Velkého úspěchu dosáhli šachisté Masarykova gymnázia v okresním přeboru čtyřčlenných družstev, který se uskutečnil v pátek 1. dubna 2022 v Plzni-Lhotě. V kategorii druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií jsme obsadili v konkurenci osmi družstev 1. místo a zajistili si postup do krajského kola. Na vítězství se podíleli Artem Mametev, Leonard Mastný (oba SA), Lukáš Urbánek, Vojtěch Urbánek a Richard Zíka (všichni TB). Lukáš zaznamenal stoprocentní bodový zisk, Artem a Leo povolili soupeřům pouze jednu, resp. dvě remízy a Vojta s Ríšou odešli od partie pouze jednou poraženi.

V kategorii středních škol, kde byla rekordní účast devíti týmů, jsme postavili dokonce dvě družstva, áčko získalo stříbro (a postup do kraje!) a béčko příjemně překvapilo ziskem bronzu.

Postupující tým hrál ve složení Jan Langmajer (SXA), Matěj Šeterle (OKB), Theodor Mastný (SPA) a Vojtěch Hodl (KIB). Za béčko reprezentovali Dominik Veličkov, Eduard Plic (oba KIB), Le Duc Dung a Tien Tai Doan (oba OKB).

Všem studentům děkuji za úspěšnou reprezentaci školy. Postupujícím budeme držet palce na krajském kole, které se uskuteční 21. 4. v Nýřanech.

Mgr. Jana Eretová