Ve čtvrtek 21. dubna 2022 se v Nýřanech konal krajský přebor školních týmů v šachu. Reprezentanti naší školy zaznamenali skvělý úspěch, obě družstva postoupila do celostátního finále! Kategorii středních škol jsme zcela ovládli – družstvo ve složení Jan Langmajer (SXA), Matěj Šeterle (OKB), Theodor Mastný (SPA), Vojtěch Hodl a Dominik Veličkov (oba KIB) ztratilo pouhé dva body a s náskokem čtyř bodů získalo zlaté medaile. Honza a Matěj navíc vyhráli cenu za nejlepší umístění na první, resp. druhé šachovnici. Bojů v této kategorii se zúčastnilo 11 družstev.

V kategorii druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií jsme trochu smolně brali stříbro, ačkoliv jsme porazili ve vzájemném zápase vítěze a vyhráli i všech šest zbývajících zápasů, teprve druhé pomocné hodnocení jsme měli o půl bodu horší a skončili druzí z deseti družstev. Na úspěchu se podíleli Artem Mametev, Leonard Mastný (oba SA), Lukáš Urbánek, Vojtěch Urbánek a Richard Zíka (všichni TB). Vojta a Ríša zaznamenali stoprocentní bodový zisk, Artem na první šachovnici povolil soupeřům ze sedmi kol jedinou remízu.

Zatím bohužel nebylo stanoveno, kdy a kde se Mistrovství ČR bude konat, do konkurzu na pořadatele se nikdo nepřihlásil. Nezbývá než doufat, že neskončíme jako před dvěma lety, kdy nám vybojovanou účast na MČR překazila koronavirová pandemie.

Děkujeme chlapcům za příkladnou reprezentaci školy.

Mgr. Jana Eretová