Dne 10. 10. 2022 se žáci primy B vydali prozkoumávat naší plzeňskou zoologickou zahradu a byla to věru zajímavá výprava. Prohlídka nás vedla od horního vchodu z Vinic přes Asijskou a Japonskou zahradu, kde na nás nebojácně vykoukl párek papouška zeleného, do relaxačního pavilonu U zlaté rybky s káděmi plnými nejrůznějších drobných ryb, a dále do středozemního skleníku Mediterraneum obsazeného želvami různých druhů.

Strom jako ekosystém na nás čekal se zvuky ptáků a osmi bohatýry alias ukázkou osmi dubů v ČR. Další kroky malých studentů vedly k České řece, kterou je naše šumavská Úhlava pramenící na Pancíři neboli na školním statku a vinoucí se svahem zahrady se svými rybími pásmy. Mnozí primáni byli snad menší než majestátní kapři a cejni v dolním toku Úhlavy. Ale královnou našich vod zde byla, je a bude bezesporu vydra říční! Modelka vydra se „proplavávala“ před našimi zraky, vylézala na břeh, skákala do vody a nechala se fotit. Česká řeka je opravdovým skvostem plzeňské zoologické zahrady.

Sestup do spodní části Zoo přes tygra ussurijského byl rychlý, tygři jakmile nás slyšeli, utekli :). V další sibiřské části dva medvědi hnědí čekali na první pondělní návštěvníky, tedy na nás, a ti neutekli a požírali klidně snídani. Jejich protější kamarád zubr evropský se však neukázal. Plzeňská Zoo má několik výškových úrovní a v té nejspodnější jsme viděli zebry, žirafy, nosorožce, lamy, antilopy i nejrychlejšího z rychlých geparda štíhlého... a takto bychom mohli pokračovat až do tropického pavilonu přes vysoké klece plné afrického ptactva. Lákadlem pro návštěvníky je jistě lev berberský, který byl s celou svojí rodinou i malými lvíčaty dočasně uzavřen kvůli úklidu jeho nového výběhu... leč kdo chtěl, tak ho viděl. Prima B se v pěkném počasí proháněla zoologickou zahradou a věříme, že si odnesli pár pěkných fotografií, nahrávek zvířecích hlasů a zážitků.

Mgr. Monika Korčáková a Mgr. Laďka Šedivá