Dne 6. 10. 2022 proběhl v Borském parku v Plzni přespolní běh všech věkových kategorií. Krásné teplé počasí zajistilo pohodové běžecké dopoledne bez obvyklého „klepání kosy“ na startu.

Naše nejmenší běžce čekalo jedno kolo 1 500 m a dívky III. kategorie (primy + sekundy) se umístily na pěkném 4. místě z 16 škol ve složení: Fichtlová Eva, Krčálová Adéla, Machová Ema, Blažková Veronika, Broulíková Veronika a Tomanová Lucie. Chlapci III. kategorie potom vysoutěžili hezké 8. místo ze 14 přihlášených škol ve složení: Babka Lukáš, Liška Ondřej, Karnold Jakub, Suchý Jaromír, Pexa Vojtěch a Dezort Antonín.

Pátá nejstarší kategorie (kvinty-oktávy; 1.-4. ročníky) běžela ve složení dívek: Košařová Daniela, Uzlíková Daniela, Nosková Simona a Šauli Kateřina. Děvčata vybojovala 4. místo z 5 škol a bojovala ve dvou kolech (3 000 m). Chlapci V. kategorie byli nejúspěšnější a umístili se na 1. místě z 8 škol ve složení: Stehlík Šimon, Stehlík Jakub, Sýkora Vojtěch a Němec David.

Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.