Finále soutěže Prezentiáda je tady! Je 6:00 h ráno a my vyrážíme do hlavního města, kde se v Kongresovém centru (dříve Palác kultury) v Nuslích nejvyšší kolo soutěže koná. Probojovalo se do něj 36 týmů z České a Slovenské republiky.

Opět jsme si mohli vybrat ze dvou témat: „Něco nad námi“ a „Heuréka!“ Nás oslovilo téma druhé. Většina prezentujících si vybrala téma první a v jejich prezentacích se obvykle opakoval prvoplánový motiv Boha, oblohy, vesmíru, stropu... Téma Heuréka! svádělo k využití Archiméda a jeho nejznámějšího fyzikálního zákona, což také většina soutěžících, kteří si toto téma vybrali, udělala. Ne tak my. Naše prezentace se zaměřila na zapomenuté vynálezce a jejich bláznivé vynálezy, které měly jepičí život, existovaly pouze v jednom originálu, nebo dokonce zůstaly jen na papíře. Dámy, je libo plastovou kuklu na hlavu, abyste si při sprchování nerozmazaly váš make-up? A co třeba speciální nůžky s šablonou, pomocí kterých ustřihnete vždy stejně velké dílky pizzy? Nebo snad skládací most, který si vozíte na výlet s sebou, kdybyste potřebovali přejít řeku a žádný most ani brod nebyl v dohledu? Nebo třeba revolver, který je zároveň fotoaparátem, či dveře sloužící po překlopení do vodorovné polohy jako ping-pongový stůl? Podobně jako na krajském kole byli porota i publikum napjatě soustředěni, kolik bláznivých nápadů si pro ně náš tým připravil.

Účast ve finálové šestce nám sice unikla jen o vlásek, ale shodli jsme se na tom, že to byla pro všechny obrovská zkušenost, a velmi jsme ocenili pochvalný i kritický feedback od jednotlivých členů poroty, kteří patřili k odborníkům v oboru prezentace nejpovolanějším.

Všem soutěžícím srdečně blahopřejeme ke skvělému prezentačnímu výkonu.

Ing. Simona Martínková

Více na stránkách Prezentiády.


Po registraci jsme se usadili v prezentační místnosti s nádherným výhledem na celou Prahu


Mám to! - zvolalo i mnoho zapomenutých vynálezců podobně jako s Archimédes


Například i ten, který vymyslel nůžky na stříhání dokonalých dílků pizzy


Je libo taneček během obědové přestávky?


A rozhodně nevynecháme žádnou příležitost zapózovat


Přebíráme ceny a přijímáme gratulace


A snažíme se ceny nacpat do již tak plných batůžků


Ranní vstávání a únava ze zážitky nabitého dne si na zpáteční cestě vlakem vybírá svou daň - kupé se změnilo ve čtenářský kroužek a někteří nejmenovaní jedinci splácejí spánkový dluh