V pátek 22. listopadu 2019, den před letošní podzimní celonárodní Sbírkou potravin, se na naší škole uskutečnil již 2. ročník potravinové sbírky Masarykova gymnázia. A loňský premiérový výtěžek (202 kg potravin a 110 kg drogerie) se nám podařilo pohodlně překonat: o velké přestávce jsme pracovníkům Potravinové banky Plzeň (PB) předali celkem 208 kg trvanlivých potravin a 137 kg drogerie, školních potřeb, ale i krmiva pro domácí mazlíčky - pro představu to dělalo 24 plných banánových krabic. To ale ještě nebylo všechno, po odjezdu dodávky PB se u mě ještě sešlo několik opožděných tašek příspěvků a při jejich sobotním doručení do PB Plzeň společně se zbytkem příspěvku Jindřichových a spol. :-) jsme se dostali na celkových krásných 435,1 kg materiální pomoci pro potřebné v Plzeňském kraji.

Podle informací paní Jany Tallové, provozní manažerky PB Plzeň, bude naše sbírka rozdělena mezi několik odebírajících organizací, konkrétně se dostane k matkám s dětmi v tísni z azylového Domova sv. Zdislavy, k seniorům z Domovinky, k postiženým z Diakonie i k lidem bez domova z Domova sv. Františka.

Jinak v rámci Plzeňského kraje byl celkový výnos letošní podzimní Sbírky potravin v kamenných obchodech 13,5 tun zboží, v rámci České republiky pak šlo o rekordních 382 tun zboží: 330 tun potravin a 52 tun drogistického zboží.

Sbírce zdar!

Mgr. Petra Jindřichová

 

Zpráva o nás je i na Facebooku (https://www.facebook.com/potravinovabankaplzen) a Instagramu (https://www.instagram.com/potravinovabankaplzen/).