Po loňské lockdownem vynucené pauze se v pátek 19. listopadu 2021, den před letošní podzimní celonárodní Sbírkou potravin, na naší škole uskutečnil již 3. ročník potravinové sbírky Masarykova gymnázia.

A ač bylo poměrně velké procento studenstva i učitelstva ve stavu nemocných či v karanténě, podařilo se nám během pouhé hodiny sesbírat celkem 220,4 kg trvanlivých potravin a drogerie - to je pro představu 14 plných banánových krabic. 

To ještě však není vše, neboť po skončení oficiální sbírky se ještě ve vrátnici a také v kabinetu AJ2 sešly (a stále scházejí!) další příspěvky od navrátivších se z karantény nebo nemoci, které budou před Vánocemi také doručeny do Potravinové banky Plzeň, takže úplně konečný výtěžek letošní sbírky z MG ještě není znám.

Při této příležitosti bych ráda ještě jednou poděkovala za pomoc při páteční sbírce MG studentům SPA Vojtěchu Blažkovi, Vojtěchu Filipovi, Adamu Gabrielovi a Vojtěchu Plešmídovi.

V sobotu 20. listopadu pak - také vlastně již tradičně - výborně dobrovolnicky zajišťovaly oficiální Sbírku potravin v Kauflandu Sukova studentky SXA Eliška Borkovcová, Vanda Janů, Adéla Siková, Monika Kůsová, Aneta Válková a Tereza Temniaková - díky moc i jim!!! Jen pro informaci, během dne nám rukama prošlo celkem 1 183 kg darovaných potravin a drogerie.
    
V Albertu v OC Olympia Plzeň pak vypomáhaly studentky 2. A Ester Anna Soukupová a SPB Kateřina Šauli; tam se za celý sbírkový den vybralo úžasných 1 667 kg darů.

Jen pro vytvoření celkového obrázku akce, za celý Plzeňský kraj je výtěžek podzimního kola Sbírky potravin ZATÍM přes 23,2 tun potravin a drogerie. Jelikož ale Sbírka až do konce listopadu „běží“ online, a to na rohlik.cz, kosik.cz a itesco.cz, celkem bude vybrané materiální pomoci pro potřebné občany Plzeňského kraje ještě vyšší, což je moc dobře, protože potřebných rozhodně poslední dobou neubývá, spíše naopak.

Tak zase příští podzim Sbírce zdar!

Mgr. Petra Jindřichová