V úterý k nám přijeli studenti z Německa, konkrétně ze Straubingu, na které jsme se všichni moc těšili. Autobus zastavil naproti Masarykovu gymnáziu. My (z Masarykova gymnázia) jsme šli k autobusu a doufali jsme, že naše partnery poznáme. Velmi jsme se těšili, ale zároveň se báli. Dva učitelé, kteří přijeli s dětmi, se nám představili: paní Zora a pan Bernhard. Přidělili české studenty k těm německým a šli jsme na krátkou prohlídku naší školy. Němci si odložili kufry a batohy do jedné ze tříd. Prohlídka trvala cca 30 minut a poté jsme se přesunuli do Techmanie - vědeckého centra. Měli jsme rozchod dvě hodiny a chodili jsme společně se svými partnery po různých atrakcích. Velmi nás zaujal např. Titanic, obrovské jojo a spoustu dalších věcí. Čas plynul a my se museli vrátit společně do školy. Rodiče si nás vyzvedli a každý jel se svým německým partnerem domů. Pak už to bylo jen na českých studentech. Měli jsme je nějak zabavit. Někdo s nimi šel do ZOO, někdo do Jump areny, nebo na tříkolky.

 

Ve středu jsme měli sraz na náměstí a poté jsme plnili úkoly týkající se Plzně v rámci Stadtrallye. Nějak jsme se s německými partnery museli dorozumět, abychom vyplnili předložené pracovní listy. Po vyhodnocení úkolů jsme hráli různé hry a pak jsme měli hodinu rozchod, bylo to moc fajn. Aspoň jsme se s Němci více skamarádili. Když nám skončil rozchod, tak jsme šli na dvě skupiny do Plzeňského historického podzemí. Po obědě ve školní jídelně jsme šli všichni na bowling. To bylo asi nejlepší z celého dne. Všichni si to moc užili. Po skončení bowlingu jsme jeli domů a dělali si, co jsme chtěli. Třeba já jsem šla se svojí německou kamarádkou do ZOO, ze které jsme odešli až večer.
Ve čtvrtek jsme se sešli brzo ráno na hlavním vlakovém nádraží. Naše cesta vedla do hlavního města, do Prahy. Hned po příjezdu jsme vyrazili do Muzea smyslů. Tam jsme si vyzkoušeli, jak naše smysly fungují, jak bychom se bez některých obešli a jak by se náš život bez nich změnil. Následovně jsme přešli na Václavské a na Staroměstské náměstí. Tam mohli naši němečtí přátelé obdivovat Staroměstský orloj a také jsme tam dostali pauzu na oběd. Po obědě jsme vyrazili na Karlův most a do Muzea Karlova mostu. Potom jsme se ve dvou skupinkách projeli po Vltavě, ze které jsme viděli spoustu zajímavých míst. Po projížďce jsme se prošli po Kampě a pak už jsme bohužel museli zpět na nádraží, abychom nezmeškali vlak, který nás odvezl zpět do Plzně.

Pátek byl poslední den našeho výměnného pobytu. První dvě vyučovací hodiny jsme našim partnerům ukázali výuku hudební výchovy, angličtiny a němčiny. Potom jsme měli prohlídku v Plzeňském Prazdroji, kterým nás provedla paní učitelka Míšková. Následoval oběd ve školní jídelně a pak jsme vzali všechny věci a vyrazili na nádraží, odkud naši kamarádi odjížděli zpět do Straubingu. Všem nám bylo líto, že se už musíme rozloučit a že se uvidíme až v červnu, a také jsme to oplakali. Během celého pobytu se paní Zora vyznačovala svým častým slovem: „Gruppenfoto!“ a ke konci už nás to docela štvalo, ale věděli jsme, že to myslí ze srandy a nikdy ne špatně :-D.

Chtěli bychom poděkovat paní učitelce Míškové a panu učiteli Pudovi za celou organizaci.

Budeme se těšit v červnu!

Za sekundu A Johanka Štíbrová a Sára Hejnová

Více fotografií najdete na téčku na školní síti.