V pondělí 9. května se třída Kvarta A v doprovodu pana Mgr. Radima Skočného a Mgr. Kateřiny Kuchtové vydala na exkurzi do hlavního města. Hned dopoledne jsme „bleskově“ zhlédli expozice Národního muzea a uznali, že bychom na to příště potřebovali daleko více času! Byla to malá ochutnávka všeho, co návštěvník může v Národním muzeu spatřit.

Spěchali jsme, protože už v jednu hodinu nás čekala komentovaná prohlídku salónků Obecního domu. Secesní skvost toho v sobě ukrývá skutečně mnoho. Žasli jsme nad nádherou secesní cukrárny ze světlého javorového dřeva a byli omráčeni sofistikovaným dekorem jednotlivých místností: každá z nich byla jiná a každá měla docela odlišnou atmosféru. Za nejpůsobivější považuji Primátorský salónek, kde dominovala výzdoba od Alfonse Muchy. Každičký detail a drobnost ladily dohromady a vytvářely zcela jedinečný a nezapomenutelný celek!

Našim uším lahodil projev paní průvodkyně: taková čeština se slyší jen málokdy a člověk má pocit, že pomalu z našeho světa mizí. Den jsme si skutečně užili už proto, že bylo vskutku nádherně!

Mgr. Kateřina Kuchtová