Jmenuje se Karolína Meixnerová, ale na Instagramu je známá jako „cojezoe“ a informace o ní najdete i na blogu jménem „literární hysterie“.  A proč jsme ji pozvali k nám do školy? Karolína svými besedami popularizuje literaturu 19. století, kterou se snaží zbavit nálepky „nudné a nezáživné“ četby, která se hodí leda k maturitě.

Ve svých přednáškách hovoří o životech slavných autorů 19. věku a věnuje se takovým klasikům, jako je Karel Hynek Mácha, Jan Neruda nebo Božena Němcová. Ukazuje převážně učebnicové autory jako lidi se zajímavými životními osudy, vrtochy a občas velmi složitou povahou. Tyto „literární perličky“ se často do hlav studenstva zaryjí na poměrně dlouhou dobu. Věděli jste, na co a jak zemřel Karel Hynek Mácha a že se vůbec nejmenoval Karel Hynek? Na takové a jiné otázky odpovídá Karolína ve svých besedách, které na naší škole absolvovala celkem tři, a to ve třídách paní Mgr. Andrey Řeháčkové, pana Mgr. Petra Tesaře a nakonec i v té mojí.

Dámská sekce kantorstva zvolila jako téma Máchův osud, zatímco v hodině pana kolegy se věnovali dnešní žurnalistice, Karolína je totiž vystudovaná novinářka a může se pochlubit rozličnými zkušenostmi. 
Děkujeme za milou návštěvu. Ať žije literární hysterie!

Mgr. Kateřina Kuchtová