Tak už je to tady! Po dvouleté odmlce se opět připravujeme na Prezentiádu – soutěž v prezentačních dovednostech. Čeká nás krajské kolo, které se koná na Gymnáziu na Mikulášském náměstí. Ještě poslední úpravy, opravy a přípravy – lehké proškrtání původního scénáře, abychom nepřekročili vymezený časový limit, trocha cizelování slovního projevu (Michale, „abychom“, ne „abysme“!), bouřlivá debata, o tom, co si vezmeme na sebe (přece jen šaty dělají prezentiádníka) a pak už jen přání klidného spánku před nadcházejícím dnem D.

Je 1. dubna 2022. Ráno se scházíme před budovou hostitelského gymnázia promrzlí a lehce nervózní z toho, co nás asi čeká. Registrujeme se, usazujeme se, převlékáme se. Postupně se dostaví ještě 8 našich konkurentů - týmů z celého Plzeňského kraje. Letošní témata pro žáky ZŠ a tedy i pro naše kvartány byla „Co řešíme o přestávkách“ a „Co by kdyby“. Na řadu jdeme jako šestí. Vybrali jsme si druhé téma, ale na rozdíl od ostatních týmů, které ve svých prezentacích řeší většinou neradostné až katastrofické vize budoucnosti, je náš výstup optimistický, vtipný a neuvěřitelně nabíjející. No, řekněte sami, jak byste reagovali, kdyby vám někdo předestřel budoucnost, kdy slunce má tvar banánu a naše Země kolem něj obíhá po poněkud nepravidelné oběžné dráze? Co to všechno může způsobit? A to je jen jeden příklad z mnoha. Všichni diváci včetně poroty sedí, ani nedutají a jsou pekelně soustředěni na to, co zajímavého až bláznivého si na ně ještě náš tým vymyslí.

Všechny prezentace jsou předvedeny a my netrpělivě čekáme na výsledek. Začíná se vyhlašovat od posledních míst. Při přečtení každého dalšího jména, které nezní „My dvě a Michal“, což je jméno našeho týmu, tiše zajásáme. Nesnáším napínání a protahování vyhlašování výsledků! Pokouší se o mě srdeční slabost – zbývají už jen dva týmy, z nichž jeden jsme my! A pak to slyšíme na vlastní uši – první místo získává tým „My dvě a Michal“ z Masarykova gymnázia! Takže už znáte opověď na otázku v titulku článku? :-)

Soutěžícím Anně Benediktové, Julii Ženíškové a Michalu Tichému z kvarty B srdečně gratulujeme a držíme palce v celostátním kole (nebo spíš mezinárodním, protože se ho účastní vítězné týmy z České a Slovenské republiky). Bude se konat 21. dubna 2022 na Newton Univerzity v Praze.

Ing. Simona Martínková

Více na stránkách Prezentiády - článek.


Nezapomněl jsem na nic?


A teď už jen čekat, kolikátí půjdeme na řadu - právě prezentující tým vždy před svým výstupem vylosoval toho, kdo bude následovat, aby měli všichni stejný čas na přípravu


Jsme šestí v pořadí - v přípravné místnosti dolaďujeme formu


Úvodní rozhovor - odkud jsme a tak


Představujeme naše téma


Došlo i na malou hádku, která působila velice spontánně


Jedno z mnoha našich „kdyby“


A co na náš kondicionál odpověděl Google, který má odpověď téměř na vše?


Trocha pózování - je vidět, že nervozita už z nás definitivně spadla
Máme to za sebou - teď už je to jen v rukou poroty


A pro jistotu ještě jednou před promítacím plátnem 


Vyhlašování výsledků - zbývají poslední dva týmy
Čí ruku zvednu, ten se stal vítězem dnešního krajského kola a postupuje do finále, říká organizátorka Petra Plachá


Z radostného výskoku je jasné, čí ruka to byla :-)


Ještě foto s organizátorkou a moderátorem celé akce


A s výhrou hurá domů