Motto: „Pomáháme, protože máme to štěstí, že můžeme.“

Masarykovo gymnázium u toho bylo opět, neboť pomáhat potřebným je třeba vždy a v této divné době ještě více. A tak jsme s šesti studentkami kvinty A - Adélou Sikovou, Monikou Kůsovou, Karolínou Němcovou, Anetou Válkovou, Terezou Temniakovou a Vandou Janů - personálně-dobrovolnicky zajistily sbírku v Kauflandu v OC Area Bory. Tam jsme za sobotu 24. dubna od hodných lidí vybraly bezmála tunu trvanlivých potravin a drogerie - přesně 996,2 kg, čímž jsme se v pomyslné soutěži dostaly na pěkné 4. místo mezi celkem sedmnácti obchody v rámci Plzeňského kraje, kde dobrovolníci při sbírce působili. Více zboží se vybralo už pouze v Globusu, v Tesco Sušice a v Albertu v OC Olympia, kde mimochodem opět dobrovolnicky působila studentka naší 1. A Ester Anna Soukupová s maminkou jako zástupkyně plzeňské větve organizace YMCA.

Sbírka byla celkově velmi úspěšná: nakonec se vybralo v zapojených obchodech v celé České republice 450 tun zboží na pomoc potřebným – 405 tun potravin a 45 tun drogistického zboží, z toho v Plzeňském kraji celkem téměř 17 tun. Celkový výtěžek jarní sbírky je tak opět o něco vyšší než rekord z loňského listopadu.

Vybrané potraviny a drogistické zboží je už tradičně určeno na pomoc lidem v nouzi v našem kraji. Letos je sbírka obzvláště potřeba, koronavirová epidemie totiž způsobila a stále působí výrazný nárůst počtu osob, které se ocitly v tíživé životní situaci, a to i v našem relativně bohatém kraji bez velkých sociálně problematických lokalit. Nejčastějšími příjemci pomoci jsou tak rodiče samoživitelé, pěstounské rodiny, osamělí senioři, hendikepovaní občané nebo početné rodiny.

Zúčastněným dobrovolnicím ještě jednou mnohokrát děkuji a vy ostatní se můžete zapojit zase příště, tj. v listopadu.

Mgr. Petra Jindřichová