Historického úspěchu dosáhli šachisté Masarykova gymnázia na Krajském přeboru čtyřčlenných školních týmů, který se konal v pátek 24. března 2023 v sále SPŠ dopravní v Plzni. V kategorii středních škol potvrdili naši borci roli favorita a v konkurenci dvanácti družstev získali zlaté medaile a postup do celostátního finále. Tým hrál ve složení Jan Langmajer (SPA), Dominik Veličkov (SXB), Theodor Mastný (OKA) a Vojtěch Hodl (SXB). Chlapci uhráli 17 bodů z dvaceti možných, stoprocentní zisk zaznamenal Theodor Mastný, Vojtěch Hodl povolil soupeřům pouze jednu remízu.

Kategorii druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií jsme mohli obsadit až po obdržení divoké karty dva dny předem, do sestavy promluvily nemoci. Nakonec jsme nastoupili bez náhradníků, školu reprezentovali Artem Mametev, Leonard Mastný (oba TA), Richard Zíka a Vladislav Hasman (oba KAB). Všichni chlapci podali ucelené výkony, bylo znát, že mají od okresního kola natrénováno, nedopouštěli se hrubých chyb a výhodu bezpečně uplatňovali. Zaslouženě získali 13, 5 bodu, když v posledním kole s přehledem odremizovali družstvo favoritů z 28. ZŠ. Teprve pak jsme se mohli radovat ze zisku prvního místa, soutěž 14 týmů byla velice vyrovnaná, družstva na druhém až čtvrtém místě měla shodně jen o půl bodu méně! Naši školu podržel hlavně Artem Mametev, který na první šachovnici vyhrál všechny partie.

Gratulujeme všem zúčastněným a budeme držet palce v přeboru ČR, který se uskuteční 26.-28. 6. ve Zlíně.