Dne 10. 2. 2023 vyrazila natěšená skupina 15 studentů do Prahy. Studenti se zde zúčastnili mezinárodní soutěže Fyziklání. Jedná se o týmovou soutěž ve třech kategoriích. Naše gymnázium bylo reprezentováno třemi týmy, po jednom v každé kategorii. Ve veletržní hale v Letňánech se sešlo 251 týmů z více jak 20 zemí. Konkurence byla opravdu veliká. A jak se umístily naše týmy?

Kategorie C (1. + 2. ročníky SŠ) 
-1/12 Forever 
Jan Toman, Jiří Kňourek, Vladimír Tureček, Miroslav Holeček, Michal Helma (KIB) - se umístili na 46. místě (z 84 týmů). Kluci nám udělali velikou radost, neboť ve svém týmu neměli žádného staršího člena a přesto se umístili na skvělých místech.

Kategorie A (alespoň jeden student 4. ročníku SŠ)
Bulgur
Daniela Karpíšková, Jan Mach, Jakub Klesa, Ondřej Vainer a Filip Wintr (OKB) - se umístili na krásném 36. místě (z celkového počtu 93 týmů). V dané konkurenci se jedná o výborný výsledek. 

Kategorie B (2. + 3. ročníky)
MG4
David Němec, Šimon Stehlík, Tomáš Rajchman (SPB), Matyáš Matta, Eduard Plic (SXB) - tento tým zaznamenal ohromný úspěch a za své úžasné 4. místo (ze 73 týmů) si na závěrečném ceremoniálu převzali věcné ceny. Tento tým zaslouží opravdu velkou pochvalu

Všem zúčastněným moc děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy. Ve velké mezinárodní konkurenci opravdu výběrových středních škol s matematicko-fyzikálním zaměřením, Menzy atd. si vedli velice dobře.

Mgr. Petra Komprdová