Dne 4. 11. 2022 vyrazila natěšená skupina 20 studentů do deštivé Prahy. Studenti se zde zúčastnili mezinárodní soutěže Fyzikální náboj. Jedná se o týmovou soutěž ve dvou kategoriích. Naše gymnázium bylo reprezentováno čtyřmi týmy, po dvou v každé kategorii.

Kategorie senioři (3. + 4. ročníky SŠ):
1. tým: 
Daniela Karpíšková, Jan Mach, Jakub Klesa, Ondřej Vainer a Filip Wintr (OKB) - v České republice se umístili na krásném 4. místě, v mezinárodní konkurenci na 13. místě (z celkového počtu 100 týmů). V dané konkurenci se jedná o výborný výsledek.

2. tým:
David Němec, Šimon Stehlík, Tomáš Rajchman (SPB), Matyáš Matta, Tomáš Čepický (SXB) - v České republice skončili na úžasném 12. místě a v mezinárodním srovnání na 24. místě. Tento tým zaslouží velkou pochvalu, neboť byli v dané kategorii jedni z nejmladších.

Kategorie junioři (1. + 2. ročníky SŠ)
1. tým:
Jan Toman, Jiří Němec, Vladimír Tureček, Miroslav Holeček, Michal Helma (KIB) - v České republice skončili na 7. místě a v mezinárodním soutěži na 24. místě (opět ze 100 týmů). Kluci nám udělali velikou radost, neboť ve svém týmu neměli žádného staršího člena a přesto se umístili na skvělých místech.

2 tým:
Filip Havránek, Lukáš Pavel Křížek (SXB), Adam Bardoun, David Řehoř, Ondřej Tichý (2. B) - V České republice kluci získali 15. místo a v mezinárodní konkurenci skončili na 40. místě

Všem zúčastněným moc děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy. Ve velké konkurenci opravdu výběrových středních škol s matematicko-fyzikálním zaměřením, Menzy atd. si vedli velice dobře.

Mgr. Petra Komprdová