Studenti Benjamin Dominik Zajíček, Štěpán Hájek a Šimon Hlavsa (všichni z OKB) se po červnovém úspěchu v krajském kole této významné historické soutěže dočkali finále.

Letošní netradiční XXIX. ročník Dějepisné soutěže gymnázií byl zaměřen na období evropských dějin mezi lety 1900-1939 s podtitulem Evropa v krásných časech, v bouři a za soumraku (1900-1939). Do poslední chvíle nebylo jisté, zda finálové klání proběhne prezenčně v Chebu, příp. v Sušici nebo online formou ve škole. Nakonec se kvůli zhoršující se epidemické situaci soutěžilo online.

Ve čtvrtek 25. 11. 2021 se Ben, Štěpán a Šimon sešli s týmem studentů z Gymnázia Luďka Pika v Plzni v počítačových učebnách v budově Masarykova gymnázia a za přítomnosti učitelů odpovídali na otázky zaměřené na válečné události nebo kulturu této epochy. Některá zadání byla připravena ve zvukové podobě, tak např. měli poznat hymny, popř. slavné písně evropských států. 

Naši studenti se dokázali vypořádat i s menšími technickými problémy, prokázali schopnost soustředit se a domluvit se. Obsadili krásné 15. místo ze 75 týmů z ČR a SR a získali hodnotné ceny v podobě knih s historickou tematikou. Kluci, děkujeme!

Mgr. Mervartová