V této nelehké době se nenajdou akce, které by se pořádaly prezenčně. Vše se přesunulo do on-line prostředí. Stejně tomu tak bylo i celonárodní konference evropského parlamentu mládeže (EYP). Naši studenti zaznamenali již na podzim 2019 skvělý úspěch a z osmi účastníků regionálního kola jich šest postoupilo do této celonárodní konference.

Ta se měla uskutečnit v Kroměříži, ale proběhla on-line 5.-8. listopadu 2020 a účastnilo se jí šest našich studentů a celkem téměř 80 studentů z celé republiky. Po náročném třídenním programu debat, diskusí ve svých komisích a přípravě rezolucí k závažným tématům jako jsou lidská práva a zákony EU nebo vzdělání a kultura přistoupili studenti k obhajobě, svých rezolucí, apelací rezolucí ostatních komisí a hlasování o rezolucích. Studenti hovořili celé čtyři dny anglicky. Celé toto počínání sledovala odborná porota a vybírala studenty, kteří pojedou na mezinárodní zasedání. Naši studenti zaznamenali obrovský úspěch a postoupili do mezinárodních konferencí.
Anežka Hurtová (septima A) -⁠ Ljubljana 2021 - 94th International Session of the European Youth Parliament
Simona Melicharová (sexta B) -⁠ Ljubljana 2021 - 94th International Session of the European Youth Parliament
Klára Vísnerová (sexta B) -⁠ Maastricht 2021 - 4th International Forum of EYP The Netherlands
Anna Perdoková (sexta A) -⁠ Warsaw 2021 - 93rd International Session of the European Youth. Doufejme, že pandemie povolí a mezinárodní konference se budou konat prezenčně i s našimi studenty. Děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme k vynikajícímu úspěchu.

Mgr. Monika Babčaníková