Konzultační hodiny

Mgr. Jitka Drahokoupilová      - po předchozí telefonické domluvě
Mgr. Ilona Kloudová      - po předchozí telefonické domluvě

VysokeSkoly.com - nejpodrobnější adresář vysokých škol a univerzit, navíc vše k přijímacím zkouškám, termínům i k maturitě: kurzy, učebnice, vysoké školy, pomaturitní studium atd.


Studenti, kteří chtějí po maturitě pokračovat ve studiu na vysoké škole a mají zájem o technické obory, jistě zaujme Speciální sekce z Fakulty
strojní ČVUT v Praze,  která vyšla v českém vydání Scientific American a nyní je i na stránkách
http://sciam.cz/files/SciAm_CVUT_FS_SILA-ENERGIE-PRESNOST.pdf.


Seznam fakult s NSZ (národní srovnávací zkoušky) - https://www.scio.cz/nsz/fakulty-vs.asp

Termíny testů - https://www.scio.cz/nsz/terminy-a-mista.asp

Ukázky testů - https://www.scio.cz/nsz/popis-a-ukazky-testu.asp


Výběr VŠ

Nevíte, jaký obor si vybrat?

Obor víte, ale nevíte, kterou fakultu zvolit?


Vysoké školy.cz

Server VysokeSkoly.cz je nezávislé nestátní informační médium, které bylo založeno v roce 2000 s cílem poskytovat zájemcům o studium na vysoké škole relevantní informace pro výběr vhodného studijního oboru na vysoké škole.

Image 


Elektronický průvodce pomaturitním studiem

KamNaVejsku.cz - 3. vydání největšího elektronického průvodce pomaturitním studiem v ČR pro akademický rok 2012/2013 (online brožury)


Studijní web Primat.cz

Už několik let usnadňuje vysokoškolákům jejich studium. Nabízí jim prostor pro komunikaci a sdílení materiálů. V novém školním roce Primat.cz připravil novou sekci pro studenty středních škol, která každému pomůže při rozhodováním jakou cestou se vydat za dalším vzděláním. V této sekci student může zjistit spoustu údajů o fakultách, o které se zajímá. Najde zde vše od základních informací, kde se fakulta nachází a čím se zabývá, přes veškeré údaje o přijímacím řízení, až po neméně důležité informace o nezaměstnanosti absolventů fakulty, průměrné platy vybraných profesí a informace  o předpokládané budoucnosti profesí. V neposlední řadě je tu pro středoškoláky skvělá možnost, komunikovat s vysokoškoláky, kteří již studují vybranou fakultu. Jestli ani všechny tyto informace, středoškolákovi s výběrem nepomůžou, může si udělat obsáhlý test studijních předpokladů, jenž je vyvíjen společně s PhDr. Antonínem Mezerou, který provozuje Pedagogicko-psychologickou poradnu pro Prahu 7 a 8. Tento test bude na Primat.cz, již v průběhu listopadu.


Vysoké školy - Příručka pro maturanty

Příručka obsahuje tyto stránky:


Navštivte portál UNIUM Image
  • Usnadní studentům volbu vysoké školy, pomůže se na nové škole rychle zorientovat.
  • Mohou zjistit, co konkrétně se na jednotlivých VŠ studuje (dokonce si mohou prohlédnout zápisky z hodin, ukázky testů...)
  • Mohou si prohlédnout názory studentů jednotlivých škol na jejich fakultu a školu (každá škola i fakulta má svou vlastní skupinu s diskusními fóry, fotografiemi...).