12.jpg

Zde se budou postupně objevovat podrobnější informace k oslavám 100. výročí založení Masarykova gymnázia. Ing. Simona Martínková ()


Trička Masarykova gymnázia v Plzni

Můžete objednávat trička Masarykova gymnázia! Více informací zde - Trička ke 100. výročí MGPotisk je na přední straně trička.

PRODLOUŽENO! Uzávěrka objednávek v neděli 31. ledna 2021.

 


Vyhodnocení ankety Kniha století MG

A jsme u konce. Již v průběhu jsem děkoval všem, kteří zaslali svůj hlas, ba dokonce připojili zdůvodnění, ale protože díků není nikdy dost, děkuji ještě jednou :-). Na počátku byla touha zjistit, zda ještě stále platí klišé o tom, že Češi jsou vášnivými čtenáři. Kdo jiný by měl být příznivcem literatury, když ne gymnazisté a jejich učitelé ze školy, která nese jméno výjimečné osobnosti našeho prvního prezidenta. Celkem hlasovalo 112 studentů a 17 učitelů, zmíněno bylo 144 knih. S velkou převahou se objevovala próza, i když ani poezie či odborná literatura nepřišly zkrátka. Co se týče žánrů, hojně byla zastoupena detektivka, ale nejoblíbenějším žánrem je asi fantasy. Potěšující je, že stranou zájmu nezůstala ani tzv. povinná školní četba, tedy klasici probíraní v hodinách literatury či objevující se v kánonu k maturitě. Někteří autoři byli zastoupeni více svými díly, byli tedy jmenováni vícekrát (např. J. Foglar, E. Hemingway, J. R. R. Tolkien, D. Walliams). V tomto směru zvítězil Karel Čapek, který byl zmíněn 14x. Jak to tedy dopadlo? Podívejte se zde.

Mgr. Petr Tesař


Anketa Kniha století MG prodloužena!

Zatím (do 31. 10. 2020) hlasovalo zhruba 100 studentů a 7 učitelů, výsledky jsou velmi zajímavé, zastoupena je opravdu velká řada autorů, našich i zahraničních. Mnozí psali, že je anketa donutila zamyslet se nad tím, co je v životě ovlivnilo. To byl trochu záměr - zklidnit mysl v této zjitřené době. A třeba někoho přivést k tomu, že i když „vymknuta z kloubů, doba šílí“, knihy zůstávají našimi věrnými společníky i v těchto dnech. Anketa bude ještě prodloužena - kdo dosud nehlasoval a chtěl by, ať pošle svůj hlas do konce listopadu 2020 mailem na adresu pana učitele Petra Tesaře.


S lítostí oznamujeme, že výstava studentských prací, která se měla konat 2. 10. - 13. 11. 2020 v galerii Paletka, je včetně vernisáže a obou autorských čtení z hygienických důvodů zrušena.
Připravujeme její virtuální verzi - sledujte náš web a sociální média.
Ing. Simona Martínková


UPOZORNĚNÍ - zrušení průvodu MG 

Po důkladném zvážení současné situace a po negativních ohlasech veřejnosti na začátek našeho školního roku, různých konzultacích a doporučení se vedení školy rozhodlo zrušit průvod MG na náměstí Republiky, který se měl konat 18. září 2020.

Průvod bude přesunut na pozdější termín - možná jaro 2021.


Kniha století MG

Která bude tou nejzajímavější, nejlepší či nejhodnotnější knihou za posledních 100 let?
Hned jak se vrátíme do školy, tak to vypukne! - více se dozvíte v článku Kniha století MG


Výstava Historie a současnost školy

Proběhla na panelech před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje 
během července 2020 - více v článku Žijeme 100. výročím školy.

Jaká byla? Skvělá! Pokud jste ji nestihli, pojďte se podívat, potěšit, zavzpomínat alespoň v náhledech jednotlivých panelů - zde.


VÝZVA - příští rok oslaví naše škola 100 let od svého založení

Byla naše škola vaší alma mater? Chtěli byste se podílet na doplňování její stoleté historie? Pokud ano, zašlete nám nebo přineste materiály ze života školy, o které byste se chtěli podělit. Děkujeme.


Projekt „Můj gympl“

Digitální vyprávění ze života školy - více informací zde


Program oslav 

 • Výstava Historie a současnost školy
  - 1.-30. července 2020

  Panely před Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje

 • Anketa Kniha století Masarykova gymnázia
  - od 1. 9. do 30. 11. 2020, vyhlášení v prosinci 2020
  Která bude tou nejzajímavější, nejlepší či nejhodnotnější knihou za posledních 100 let?

 • Průvod Masarykova gymnázia
  - 18. září 2020 od 12.00 h
  - ZRUŠENO
  Náměstí Republiky, Plzeň

 • Sportovní dny
  - datum bude upřesněn
  - netradiční sportovní klání žáků naší školy
  Škoda sport park v Doudlevcích

 • Výstava v galerii Paletka
  - 1. října - 13. listopadu 2020
   - ZRUŠENO
  - vernisáž - 1. října 2020 od 17.00 h
  - výstava výtvarných prací žáků školy
  Galerie Paletka, Husova 2, Plzeň

 • Autorská tvorba v galerii Paletka
  - 7. října 2020 a 21. října 2020 od 16.30 h - ZRUŠENO
  - autorská čtení studentů i pedagogů
  Galerie Paletka, Husova 2, Plzeň

 • Školní akademie
  - pondělí 2. listopadu 2020 od 10.00 h a 17.00 h
   - ZRUŠENO
  Měšťanská beseda, Plzeň

 • Den otevřených dveří
  - v sobotu 27. března 2021 od 9.00 do 17.00 h
  - součástí bude bohatý doprovodný program
   Masarykovo gymnázium, Plzeň


 • Plzeňský kraj
 • Městský obvod 3 Plzeň
 • Plzeňská teplárenská, a. s.
 • MUDr. Jiří Zvolánek – majitel a vedoucí lékař zubní kliniky ZVOLANEK DENTAL
 • Josef Švarc – majitel firmy OPTIK STUDIO
 • Mgr. Ing. Vladimír Beneš – jednatel firmy MODUL SERVIS
 • Oldřich Brabec a Tomáš Osvald – jednatelé firmy TOEC
 • Bc. Kateřina Vochocová – jednatelka společnosti VOCHOC