12.jpg

Ve školním roce 2016/2017 je poprvé v historii školy možné studovat čínštinu. Výuku zajišťuje naše lektorka angličtiny z Tchaj-wanu.
Výuka letos probíhá ve dvou cyklech, v podzimním (6. 10. 2016 – 26. 1. 2017) a v jarním (23. 2. – 31. 5. 2017), a to jednu hodinu týdně.

Úvodní hodina v druhém pololetí se uskuteční ve čtvrtek 23. 2. 2017 v 7.10-7.55 h v učebně 220. Studenti zaplatí kurzovné ve výši 600 Kč.

Studenti budou i nadále pracovat s výukovými materiály, které budou vycházet z učebnic čínštiny pro děti na Tchaj-wanu a které získají od své vyučující.
Výuka bude probíhat prostřednictvím angličtiny.

PhDr. Jana Tolletová


Nǐ hǎo, milí spolužáci,

v tomto školním roce se skupina 11 odvážlivců rozhodla navštěvovat kurz čínštiny, za necelý rok jsme udělali obrovský pokrok. Naučili jsme se základní fráze, dokážeme dokonce napsat pár slov, což není zrovna lehké. Ale především se nejvíce orientujeme v oblasti slovní zásoby o jídle a jeho objednávání, což je přece jen pro přežití nejdůležitější. Učební materiály jsme dostávali postupem času od paní lektorky z taiwanské učebnice, ze které se i ona sama kdysi učila. Tímto bych ráda za celou skupinu poděkovala Chen Pei-ying za ochotu, nadšení a trpělivost s námi pracovat.

Jelikož se blíží konec školního roku, tak proč sem nepřipojit i vhodný příklad  v pinyin a tradiční čínštině:

Máme rádi prázdniny.
wǒ men xǐ huan dù jià. 

我們 喜歡 渡假.

Kristýna Dvořáková, septima B