14.jpg

„Tak ahoj a večer v Lampě – nezapomeň,“ loučím se při odchodu ze školy. „To víš, že ne, a jestli přijdeš dřív než já, tak mi drž místo někde vpředu.“ Je pondělí 21. 6. 2010, 19 h, no spíš už 19. 15. Sál Divadla pod lampou narvaný k prasknutí potemní, diváci ztichnou, opona se rozhrne, projektor se rozsvítí, odborná porota zpozorní. Začíná 3. Filmová noc Masarykova gymnázia.

Film střídá film, nechybí rozhovory s tvůrci. Vše je prokládáno hudební produkcí skupiny Shapes of the Fairytale. Za večer zhlédneme čtyři hrané snímky a sérii animovaných počinů studentů gymnázia. Porota ve složení Jan Kastner – Asociace českých filmových klubů, Miroslav Anton – Plzeňská internetová televize, Martina Voráčková – Animanie a Jiří Staněk – FPE ZČU má při hodnocení filmů těžkou práci. Kapela, která byla připravena během jejího rozhodování zahrát tři skladby, musela několikrát přidávat, a dokonce sám organizátor filmového večera Mgr. Antonín Kolář osobně za podpory zpěvačky Michaely Klailové ze 3. A krátil vlastním zpěvem ukolébavky čekání diváků na verdikt poroty.

Keramického Tomáše za nejlepší hraný film si odnesl absolvent Masarykova gymnázia Jan Široký za film „HELLe“. Jako nejlepší animovaný film byl taktéž keramickým Tomášem oceněn snímek „Grau Führer“ z tvůrčí dílny Jana Horáka, Pavla Hamana, Lukáše Vojty a Martina Čmolíka z kvinty B. Zvláštní cenu poroty operativně zhmotněnou do pusy od Antonína Koláře za své animované projekty získala Anna Doležalová z kvinty A.

Celým večerem provázel moderátor Pavel Bělík a o zvukovou pohodu se za zvukařským pultem staral Oldřich Brabec, oba z kvinty B. Pod grafickou podobou plakátů a filmového bulletinu je podepsán Ondřej Martínek a s organizací víc než notně vypomáhal režisér celého večera Ondřej Pech – oba ze 4. B.

Třetí Filmová noc Masarykova gymnázia skončila – a žije 4. Filmová noc MG 2011!

Ing. Simona Martínková

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Znělka FNMG 2010