Dne 11. 6. 2019 se naše třída 3. A vypravila pod dohledem paní učitelky Kutné a Horské do Poslanecké sněmovny ČR v Praze. Sraz byl v 8 hodin na nádraží, takže v 8:15 jsme byli všichni a vyrazili jsme na cestu. Ta proběhla bez komplikací, a tak jsme dorazili na čas a zbyla i chvilka na rozchod. Starbucks a McDonald's jsme brali útokem.

Poté jsme byli pozváni, abychom se před samotnou prohlídkou podívali na film o historii české politiky a budovy PS ČR. Dalším dobrodružstvím byla osobní kontrola před vstupem do samotné sněmovny. Někteří z nás přece jen zapískali, když prošli detektorem. Paní průvodkyně nás seznámila s celou budovou a doplňovala naše znalosti o různá fakta z oblasti politiky.

Největší radost jsme však měli z návštěvy jednací síně. Odvážnější spolužáci si dokonce mohli zkusit, jaké to je stát za řečnickým pultíkem. Jelikož prohlídka skončila brzy, dostali jsme znovu rozchod a poté si prohlédli Valdštejnské zahrady. Celý výlet jsme si moc užili a navíc se nikdo z nás nezranil.

Eliška Slavotínková, 3. A