Dne 18. 6. 2019 se naše třída  sexta A pod vedením paní učitelky Mervartové a paní učitelky Hirschové vydala na exkurzi do Prahy. Tento výlet se sice nekonal v hojném počtu, ale moc jsme si ho užili.

Cesta z Plzně do Prahy netrvala dlouho, protože jsme měli tu možnost se svézt pendolinem. Po příjezdu jsme se přesunuli do metra, které nás posunulo do cílového místa naší exkurze. Ze zastávky Staroměstská jsme už došli k majestátnímu Karlovu mostu, který byl postaven už ve 14. století. V muzeu nám začala prohlídka. Dozvěděli jsme se spoustu informací nejen o stavbě našeho nejslavnějšího mostu, ale také o stavbě Juditina mostu. Málokdo z nás věděl, že Karlův most se skládá z 65 tisíc pískovcových kamenů nebo že po něm jezdily tramvaje.

Dalším bodem naší prohlídky byla projížďka lodí po řece Vltavě. Na začátku naší plavby nás občerstvili dobrou zmrzlinou, jež nás osvěžila ve velice slunečném dni. Z lodi jsme měli výhled na mnoho památek dominujících Praze. Začala bych tím, že jsme si prohlédli celý Karlův most, dále jsme projeli známou Čertovkou ke Kampě, poté jsme z dálky viděli Petřín, Pražský hrad, Mánesův most, místo, kde stával Stalinův pomník, a cestou zpátky jsme pluli kolem Rudolfina, prezidentského apartmá hotelu Four Seasons, až jsme se dostali na konec naší plavby.

Následující čas jsme dostali volno na „obídek“, nakupování a focení. Poté nás už jen čekala cesta vlakem domů, při níž jsme dojedli zásoby jídla a sdíleli zážitky z exkurze.

Barbora Kolorosová, sexta A