V úterý 28. května 2019 se naše škola v zastoupení francouzského semináře třeťáků a septim zúčastnila jazykové soutěže Ars Poeticae na Gymnáziu Františka Křižíka, kde získala za divadelní představení obdivuhodné první místo.

Již před několika týdny jsme se v semináři rozhodli, že bychom se na rozlučku s dvouletým studiem francouzštiny mohli zúčastnit divadelně-literární soutěže Ars Poeticae, a to právě s krátkým francouzským divadlem. Samotná příprava tohoto divadla nás velice bavila, scénáře se odvážně ujmula talentovaná studentka Tereza Horčičková a dál už to bylo snadné. Hodiny francouzštiny byly zábavné jako žádné jiné, od srdce jsme si užívaly tvorbu scének a nalézali v sobě skryté herecké potenciály.

Hlavní roli si zahrála Ivana Kozáková jako matka dvou dětí - Petra Le Quoca a Lucie Holé. V drobnějších rolích se pak ukázalo hned několik studentů a veškerou další práci jako kulisy, rekvizity a kostýmy jsme si rozdělili náhodně mezi sebe. Asi nejdůležitější osobou ale stejně byla naše paní učitelka Kateřina Kuchtová, která nás po celou dobu motivovala, pomáhala a samozřejmě dělala to hlavní - jazykovou korekturu.

Když 28. května nastal den D, všichni jsme byli sice pekelně nervózní, ale když přišla naše chvíle, vystřihli jsme vcelku pěkný výkon. Sice nás v některých chvílích zradila technika, ale tříčlenná porota nás přesto velice chválila, a to zejména za myšlenku a odvahu se zúčastnit, protože francouzština není nic lehkého a nacvičovat, když jsou týdně jen dvě hodiny, taky není nejjednodušší. Nakonec jsme si vysloužili nádherné první místo a byli jsme naprosto nadšení. Obdrželi jsme úžasné ceny a taky velký dort, který jsme si druhý den se vší vervou vychutnali.

Takové ocenění jsme opravdu nečekali, a kdyby to šlo, tak pokračujeme i příští rok. Celý náš úspěch jsme ještě oslavili později na obědě a s přátelským naladěním jsme se rozloučili.

Účast stála vážně za to a my moc děkujeme, protože jsme si lepší zpestření výuky nemohli přát.

Iva Salivarová, septima A