Dne 15. 2. 2019 se v konferenčních prostorách Top Hotelu Praha konal již 13. ročník Fyziklání. Jedná se o týmovou fyzikální soutěž pro studenty středních škol se zájmem o fyziku a řešení zajímavých úloh. Maximálně pětičlenné týmy mohou být složeny ze studentů nejvíce dvou škol. Jejich úlohou je vyřešit co nejvíce z připravených úloh v časovém limitu tří hodin. Každý tým začíná se stejnými sedmi úlohami, za vyřešenou úlohu dostává novou, často obtížnější úlohu. I my jsme se letos soutěže zúčastnili a to ve dvou věkových kategoriích.

Za kategorii A (nejstarší) soutěžili - Filip Bajer, Jakub Hejman a Lukáš Pádecký (všichni OKB). Tým doplnila studentka gymnázia z Kutné Hory Kateřina Rosická. Pátá členka týmu Miroslava Novoveská bohužel ráno zůstala ležet v posteli s horečkou. Přestože tento tým s názvem Natives měl o člena méně, umístil se nakonec na krásném 8. místě mezi 48 českými a slovenskými týmy.

Za kategorii C (nejmladší) jsme sestavili tým Mg2 ve složení - Matouš Křížek (KIB), Adam Šebesta (KIA), Michal Polák, Petr Chalupský (oba SXA) a Jakub Čekan (SXB). I naši „nejmladší“ reprezentovali velice úspěšně, neboť se umístili na skvělém 15. místě z 54 týmů.

Našim chlapcům moc gratulujeme k výborným výsledkům a děkujeme za perfektní reprezentaci naší školy. Doufám, že s některými se opět uvidíme na Fyziklání i v příštím roce.

Mgr. Petra Komprdová