Dne 16. 10. 2018 letošního roku jsme navštívili Středisko mládeže v Pallově ulici, kde se konalo představení dvou divadelních her podle pohádek bratří Grimmů. Vše se odehrávalo v pantomimě s německým komentářem, avšak i přes drobnou jazykovou bariéru jsme všemu porozuměli.

První příběh vyprávěl o životě dívky Maleen, které byla otcem odepřena láska k mladíkovi Konradovi. Otec pro ní totiž měl ženicha už dávno vybraného, a aby nemohla neuposlechnout jeho zákazu, nechal ji na 7 let zazdít do věže. 7 let je dlouhá doba, Konrad tedy předpokládal Maleenčinu smrt, a tak přislíbí sňatek vznešené slečně skrývající se pod černým neprohlédnutelným závojem – neznámé Walburze. Ta se však nezajímá o nic jiného než o sňatek a status vdané ženy. Walburga se potkává s Maleen, která se po dlouhém věznění konečně dostává na svobodu, a posléze se rozhoduje využít její krásy. To ovšem ještě netuší, že dopomůže najít Konradovi a Maleen jejich ztracenou lásku.
„Lociko! Lociko!“ To bylo první, co nás při začátku druhého příběhu napadlo. Celou dobu, co se na jevišti odehrávala druhá pohádka od bratří Grimmů, jsme se nemohli zbavit pocitu, že tento příběh s názvem Rapunzel je spíše divadelní hrou filmu Na vlásku. Hra se shodovala, až na pár detailů, téměř ve všem.

Moc jsme nevěděli, co od divadla v německém jazyce čekat, dokonce i forma hry nás trošku zarazila, ale výsledek byl více než překvapující. Nejen že bylo vypravěči pěkně rozumět, pantomima herců krásně zpestřovala vypravěčovo slovo a uváděla vše do plynulého děje.

Divadlo se nám líbilo a tímto bychom chtěli poděkovat divadelnímu spolku a němčinářkám paním učitelkám Hruškové a Walterové za nevšední zážitek…

Eliška Rybová a Marcela Kindlová, 3. B