V pondělí, kolem 13. hodiny jsme natěšení čekali na hlavním nádraží na naše budoucí kamarády a spolubydlící z Gymnázia Alberta Magna z Regensburgu. Přijeli veselí a plní energie. Zavazadla si odložili do školy a společně jsme se vydali na prohlídku centra Plzně. Průvodkyně byla příjemná, mluvila velmi dobře německy, takže jsme jí rozuměli i my. Poté jsme se se svými novými kamarády rozprchli do rodin.

V úterý jsme se ještě zdrželi v Plzni, na první dvě hodiny se podívali do školy a navštívili Pivovar, Pivovarské muzeum a podzemí. Bylo to moc zajímavé a i německé studenty nahlédnutí do samotné výroby piva ohromilo.

Ve středu nás čekal nejvíce nabytý den. Výlet do hlavního města Prahy. Navštívili jsme Pražský hrad a historické město. Náš průvodce mluvil jako rodilý mluvčí a svým výkladem nás vtáhl do historie města. Na Staroměstském náměstí jsme si v celou lichou hodinu poslechli a prohlédli orloj a poté hurá na oběd! Do odpoledního programu patřila plavba po Vltavě na lodičkách s příjemným a zábavným kormidelníkem. Následovala prohlídka muzea Karlova mostu a rozchod na individuální prohlídku centra a samozřejmě nějaké to nakupování a káva. Po páté hodině odpolední jsme nasedli na vlak do Plzně. Všichni byli unavení, a tak jeli rovnou domů a na kutě.

Ve čtvrtek jsme si udělali výlet do Chebu. Tam jsme se na prohlídky rozdělili, takže jsme našim německým kamarádům museli na téměř celé dopoledne říct 'Tschüs'. Tentokrát s českou průvodkyní jsme prošli téměř celý Cheb a prohlédli si dominanty města jako je například náměstí se Špalíčkem a Chebský hrad. Poté jsme si ve skupinkách zašli na oběd, nakoupili drobnosti a kolem půl čtvrté jsme nasedli na vlak a jeli zpátky do Plzně.

V pátek dopoledne jsme šli do Techmánie, kde jsme měli možnost vyzkoušet si různé pokusy a prohlédnout si expozice a v planetáriu zhlédnout 3D film. Před polednem následovalo volno na oběd. Na vlakovém nádraží jsme měli sraz před jednou hodinou, své kamarády jsme odvedli na nástupiště, kde proběhlo srdceryvné loučení a děkování. Pár minut po jedné už vlak do Regensburgu odjížděl a nám nezbylo nic jiného než jen mávat na rozloučenou.

Bára Hausnerová a Eliška Křížková, 2. A