10.jpg

Dne 24. 9. 2018 jsme se někteří žáci ze sekundy A a sekundy B vydali na vlakové nádraží přivítat naše nové kamarády, kteří k nám přijeli z Anton-Bruckner Gymnasium v německém městě Straubing. Vzhledem
k nepříznivým podmínkám dorazili s 3hodinovým zpožděním. Trochu nás tížila nervozita, ale na druhé straně jsme se všichni těšili na nové kamarády a zkušenosti. Poté, co autobus konečně dorazil, jsme všichni netrpělivě čekali, kdo z autobusu vystoupí. V hlavách se nám honily otázky: „Jak budou naši budoucí kamarádi asi vypadat, budeme si rozumět“?

Náš první den a vlastně i první setkání jsme začali před katedrálou Sv. Bartoloměje. Zde začaly skupinové aktivity pod názvem Tandem - Stadrallye (městská rallye). Zde jsme každý do českoněmecké dvojice dostali papír, do kterého jsme následně umisťovali odpovědi a informace o Plzni. Večer v 18.00 hodin jsme se společně sešli před budovou našeho gymnázia, kde si nás vyzvedli rodiče. Následoval individuální program v našich rodinách.

V úterý směřovala naše první společná cesta do Techmanie Plzeň. Zde se nám všem společně moc líbilo. Vyzkoušeli jsme spoustu zajímavých experimentů a stanovišť, a nakonec společně poobědvali v tamější jídelně. Odpoledne jsme se společně vydali na vlakové nádraží, odkud jsme jeli do Klatov. Zde jsme navštívili Klatovské katakomby a Černou věž. Myslím, že návštěva katakomb, byla pro nás všechny velkým zážitkem. Večer nás opět čekal individuální program v rodinách.

A už tady byla středa. Na tento den jsme se všichni moc těšili. Čekal nás společný výlet do našeho hlavního města Prahy. Společně jsme všichni odjeli v 8.13 h vlakem směr Praha. V Praze jsme se vydali na Karlův most, Pražský hrad, ale stejně si myslíme, že se všem nejvíce líbila návštěva Pražských Benátek. Pluli jsme po Vltavě na přívoze a viděli jsme například Pražský hrad, Národní divadlo a tolik známou Čertovku a krásy našeho hlavního města Prahy. Po nástupu na přívoz jsme všichni obdrželi sluchátka, každý si poslechl výklad ve svém jazyce. Večer nás opět čekal individuální program. Někteří z nás se zúčastnili společné laser-game a musím konstatovat, že jsme si to všichni užili na maximum. Večer nás čekalo balení a příprava na další a tím také poslední společný den.

Ve čtvrtek jsme odložili zavazadla do určené třídy naší školy a vydali se společně k Pivovarskému muzeu do plzeňského historického podzemí. Následoval také krátký rozchod a nákup upomínkových předmětů. Poté jsme se všichni vydali ke škole, kde ve 13.30 hod přijel pro naše kamarády ze Straubingu autobus, a následovalo loučení. Pro všechny z nás to bylo moc zajímavé a poučné. Už nyní se těšíme na další společné setkání v červnu 2019. Nad celým pobytem dohlížel a byl stále při nás pan učitel Mgr. Petr Puda, paní učitelka Mgr. Eva Majerová.
Za jejich organizaci celého výměnného pobytu jim velice děkujeme.

Linda Řeřichová, Phoebe Hnátová, sekunda A