14.jpg

Ve dnech 19. až 21. září 2018 se vybraní žáci sekund, tercií a kvart vypravili na třídenní exkurzi do Liberecka a na Mladoboleslavsko. Okolo 6:45 se už dav rozespalých a neustále zívajících studentů hromadil před školou. Všichni jsme pak vesele naskákali do autobusu, pan průvodce zavelel a jelo se.

První zastávkou se stalo muzeum cukrové řepy a lihovar, kde jsme exkurzi započali zajímavou prohlídkou. Odpoledne jsme ještě měli možnost navštívit zámek v Mnichově Hradišti a pak nás čekala už jen cesta lanovkou na Ještěd a příjemný sestup dolů. Autobusem jsme dojeli na kraj města Liberec a ubytovali se na vysokoškolských kolejích.
Druhý den ráno, hned po snídani, jsme zavítali do IQLANDIE v Liberci a dostali tříhodinový rozchod. Ihned jsme se rozprchli do všech stran a koutů a začali objevovat tamní zajímavosti. Odpoledne nás čekala zastávka na místní radnici a zážitek nám obohatily kulisy k natáčení budoucího velkofilmu, které stály na náměstí. A pak přišlo nejvíce očekávané místo, kterým se stala ZOO Liberec. Měli jsme možnost si prohlédnout velkolepé slony, žirafy, lachtany a legendární bílé tygry.

Poslední den jsme měli automobilový. Naplánovaná byla prohlídka rodného domu a zároveň muzea Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích a poté nás čekala prohlídka muzea a výrobního závodu Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Pak už jsme jen nasedli do autobusu a všichni plni dobré nálady jsme se vraceli zpět do Plzně. Děkujeme.

Anna Houdková, kvarta A