12.jpg

Dny od 5. do 7. 9. 2018 se pro první ročníky Masarykova gymnázia staly významnými, jelikož měl přijít tak dlouho očekávaný adaptační kurz. Někteří z nás se nemohli dočkat, jiní měli trochu obavy, co je může na takovém kurzu čekat. Jakmile jsme ale dorazili do kempu v Jesenici u Rakovníka, všechny obavy náhle zmizely a každý už myslel jen na to, jaká asi bude jeho třída a jestli za tři dny dokážeme utvořit kolektiv, ve kterém spolu strávíme příští čtyři roky.

Ihned po příjezdu proběhlo svolání na sérii seznamovacích her, které pro nás připravili naši učitelé. Hry nás velice bavily, a než jsme se nadáli, odpoledne bylo skoro pryč. Následně jsme navštívili kurz topografie, který nás měl zároveň připravit na noční hru. Při ní jsme se pomocí buzoly museli dostat z bodu A do bodu B a během toho zapisovat odpovědi na různé záludné otázky. Tím jsme zakončili první den.

Druhý den nás čekal velmi zajímavý program. Dopoledne jsme si prohloubili informace o první pomoci a zkusili si vést záchranný tým. Odpoledne pak bylo vzrušující hlavně pro ty, kteří se nebojí výšek. Profesionální horolezci si pro nás totiž připravili lanovou dráhu, která nejdříve vyhlížela děsivě, ale s podporou spolužáků si postupně každý zkusil, jaký je to pocit být „ve výšinách“.

Adaptační kurz byl symbolicky zakončen táborovým ohněm, kde se opékaly vuřty, zpívaly písně a recitovaly vymyšlené básně. Mezi všemi panovala úžasná atmosféra, i když si každý uvědomoval, že kurz pomalu, ale jistě míří ke konci.

V pátek už nás čekalo jen vyklízení chatek a hledání poztrácených ponožek a svítilen. Potvrdilo se, že podobné výlety mají smysl - přijeli jsme jako skupina vykulených prváků, ale odjížděli jsme jako tým lidí, kteří dokážou táhnout za jeden provaz. Proto bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám k tomu dali příležitost. Děkujeme.

Martina Konečná, 1. A