12.jpg

Dne 7. června se dvě dívky ze sexty a několik dalších žáků z 2. B zúčastnilo výletu do Prahy, na debatní soutěž v německém jazyce. Tato akce se odehrávala v Českém muzeu hudby v Karmelitské ulici.

 

Cestou na akci jsme si udělali příjemnou procházku po městě. Během „špacírování“ jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o budovách a památkách, kolem nichž jsme prošli. Naše kroky vedly přes Václavské a Staroměstské náměstí, viděli jsme paláce Lucerna a Koruna a dokonce i dům U Černé Matky Boží, který je typickým dílem českého kubismu. Celým městem nás tedy provázely doprovodné komentáře o historii města, za které paní učitelce Hruškové velmi děkujeme, tyto nové znalosti jistě v budoucnu využijeme například u maturit

Procházku jsme ukončili u obchodního centra Palladium, kde jsme měli pauzu na oběd, pak jsme se již vydali na cestu vstříc debatní soutěži. Celkový dojem Muzea hudby nás uchvátil. Zajímavá architektura a atmosféra jako kdyby nás pohladily po duši. Dostali jsme krátkou pauzu na občerstvení a soutěž mohla začít.
I když jsme nepochytili vše, podstatu i výbornou práci účastníků jsme poznali. Tématem finální debaty byla otázka, má-li se věk voličů v Čechách snížit na 16 let. Odhodlané výrazy se nám tak z tváře neztratili ani na chvilku. Celou debatu zakončil bufet ve stylu švédských stolů, kde jsme mimo jiné ochutnali až 5 druhů chlebíčků. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že se velmi zdařily. Nad plnými stoly jsme si povídali o debatě, výletu a obávaného návratu do školy.
Už se blížila hodina odjezdu, takže jsme se přesunuli na Smíchovské nádraží, nastoupili do vlaku a už nás čekala cesta domů.

Nevím, jak ostatní, ale já byla z výletu nadšená. Bylo to nejen příjemné zpestření, ale i zajímavý výlet. Děkujeme paní učitelce Illiadis za doprovod a paní učitelce Hruškové za to, že nám celý výlet umožnila a za cenné vědomosti, jichž jsme nabyli a již se těšíme na další akci!

Eliška Rybová, 2. B