11.jpg

V pondělí 18. prosince 2017 v odpoledních hodinách se na naší škole uskutečnil vánoční šachový turnaj, hraný jako otevřený přebor Masarykova gymnázia. Z celkového počtu dvaceti čtyř účastníků byla přesně jedna třetina studentů z naší školy, ostatní soutěžící jsou vesměs z pondělního šachového kroužku, který se na naší škole koná pod vedením ing. Petra Herejka.

Turnaj se hrál na sedm kol, tempem deset minut na partii pro každého hráče. V jednotlivých kolech vybírá počítačový program hráčům soupeře s (přibližně) stejným počtem bodů, přičemž nelze hrát s jedním člověkem dvakrát. Při rovnosti bodů rozhoduje o konečném pořadí tzv. pomocné hodnocení Buchholz či Sonneborn-Berger (tzn. např. se sečte počet bodů vašich soupeřů, případně se započítají jen ti, s nimiž jste vyhráli, apod.)

V konečném pořadí zvítězil student naší školy a hráč klubu SK Petřín Plzeň Michal Polák, který svým soupeřům povolil pouze jednu remízu, a získal tak 6,5 bodu, čímž nechal hráče na druhém místě o celý bod zpět.

Další studenti našeho gymnázia se umístili následovně: 4. Matěj Šeterle (5 bodů), 5. Jan Langmajer (4,5), 9. Jana Langmajerová (4), 15. Vojtěch Hodl (3), 18. Václav Konjata (3), 20. Martin Žižka (2) a 21. Eduard Plic (2).

Všichni soutěžící si odnesli drobné ceny a prožili pěkné, bojovné odpoledne. Těšíme se příští rok opět na shledanou.

Mgr. Jana Eretová