Po dvou dnech školy nás všechny zachránil adaptační kurz. Naše třída 1. A absolvovala tento kurz spolu se třídou 1. B v rekreačním středisku Jesenice u Rakovníka. Součástí kurzu byly seznamovací soutěže, které si pro nás připravila paní učitelka Jitka Drahokoupilová. Mohli jsme tak lépe poznat své nové spolužáky, ale také naše nové třídní učitelky. Aktivitou, při které jsme se mohli seznámit a také otestovat svou odvahu, byla noční topografie. I když se nám některým nepovedla tak, jak by měla... :D

Dalším nočním zážitkem bylo posezení u táboráku. Měli jsme přede všemi přednést básničku, kterou jsme složili. Nebylo to vůbec jednoduché, zvláště když jsme museli použít slova jako kombajn, vačice, prejt, a dokonce i mitochondrie! Naštěstí to všechno dobře dopadlo a my jsme našli rýmy na všechna slova.

Také jsme si vyzkoušeli, jaké to bylo, když se naše planeta potápěla, a celá třída se měla zachránit zhoupnutím na laně. I když to byla zábava, s lanem jsme si užili i v lanovém parku. Houpání na laně se pro nás stalo skvělým zážitkem, na který budeme moc rádi vzpomínat!

Poslední den nás čekalo balení, ale ještě jsme si stihli zastřílet ve střelnici. Naučili jsme se plno nových věcí a našli si skvělé přátele. Všichni prváci děkují těm, kteří se na kurzu podíleli a byli ochotní to s námi vydržet. Moc jsme si to užili a určitě spolu ještě hodně legrace zažijeme.

Třídy 1. A a 1. B